VICHY Neovadiol Post-Menopause Day Cream 50ml

Категории: , SKU: VCHY-226

2,492 ден

999 на залиха

Опис

За време на постменопаузалниот период, хормоналните промени го забрзуваат стареењето на кожата.

Производството на липиди се намалува и тоа доведува до зголемена акутна сувост на кожата. Брчките стануваат поизразени и кожата го губи тонусот. Ги реактивира механизмите на кожата: релаксација, тонус, брчки.

Содржи силна мешавина на концентрирани дерматолошки активни состојки: Комбинацијата на проксилан и екстракт од касија беше дизајнирана да ги ублажи видливите промени на кожата предизвикани од хормони.

Омега 3-6-9 киселините ја компензираат загубата на липиди за длабока исхрана на кожата.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products