VICHY Neovadiol Peri-Menopause PS Redensifying Day Cream 50ml

Категории: , SKU: VCHY-223

2,495 ден

999 на залиха

Опис

За сува кожа.во периодот на перименопауза, хормоналните промени го забрзуваат појавувањето на знаците на стареење на кожата и тоа придонесува за губење на еластичноста, густината на кожата и намалено нагласување на контурите на лицето.

Ги реактивира механизмите на кожата: еластичност, цврстина и сувост. Содржи силна мешавина на концентрирани дерматолошки активни состојки:

Комбинацијата на проксилан и екстракт од касија беше дизајнирана да ги ублажи видливите промени на кожата предизвикани од хормони.

Хијалуронската киселина ја враќа полнотата на кожата и ја зголемува нејзината еластичност.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products