VICHY NEOVADIOL КОМПЕНЗАЦИОНЕН КОМПЛЕКС* Напредна обновувачка нега за зрела кожа и кожа во менопауза. Сува чувствителна кожа, Дневна крема за сува кожа – 50 ml

2,355 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Исполнете ја повторно Вашата кожа со младост, густина, преобликувани контури и вратен сјај.
За жени кои се борат против влијанието на менопауза врз кожата: губиток на густина, волумен, свежина и здрав сјај. Потребно било 14 години истражување и 13 патенти за да лабораторијата Vichy постигне конечна формула која делува на знаците на кожата во менопауза.
Инспирирани од корисниот ефект на хормоните врз младоликиот изглед на кожата, избрале комплекс на активни состојки што е толку моќен што делува на маркерите на младоста, погодени од менопауза. Кожата е видливо помлада од секој аспект. Благодарение на до сега невидениот Компензационен комплекс*, на кожата е вратена густината, пријатно чувство, свежина, тенот е со поздрав сјај и воедначен изглед, а контурите на лицето се преобликувани. Нејзината хипоалергена формула е тестирана под дерматолошки надзор. Формулата е збогатена со термална вода Vichy, која ја смирува, ја зајакнува и регенерира кожата. БЕЗ парабени.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY NEOVADIOL КОМПЕНЗАЦИОНЕН КОМПЛЕКС* Напредна обновувачка нега за зрела кожа и кожа во менопауза. Сува чувствителна кожа, Дневна крема за сува кожа – 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products