VICHY LIFTACTIV SUPREME НОЌНА НЕГА ПРОТИВ БРЧКИ Ноќна крема 50 ml

2,393 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Потполна нега против брчки и за цврстина на кожата со долготраен ефект на лифтинг. За жени над 40 години, кои сакаат потполно делување против брчки, дури и длабоки, губиток на цврстината и стареење на кожата. После 10 годишно истражување Vichy ја откри силата на DERM SOURCE, слој на дермисот кој самостално ја контролира регенерацијата на целата кожа. После проучување на повеќе од 50 молекули против стареење Vichy ја одбра рамнозата, активна состојка од растително потекло во висока концентрација од 5% за насочено делување на Derm Source. Неговата ефикасност против стареење е докажана благодарение на протоколот на испитување* надокнаден со медицински истражувања и заштитени 7 патенти.
Денес лабораторијата Vichy ви нуди Liftactiv Technologie Derm Source, најдобриот дел од науката за Вашата кожа.
Померете ги границите на стареење заедно со Liftactiv Derm Source ноќната нега и откријте кожа која блеска со младост.
*тестови in vitro. Рамноза, која е во фармакологијата позната по своето смирувачко дејство, не е леплива и најбитно од се може да се употребува и кај чувствителна кожа.
Хипоалергена формула БЕЗ ПАРАБЕНИ тестирана под дерматолошки надзор. Тестирана на чувствителна кожа.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY LIFTACTIV SUPREME НОЌНА НЕГА ПРОТИВ БРЧКИ Ноќна крема 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products