VICHY LIFTACTIV specialist peptide vitamin C/10X2ml ампули

Категорија: SKU: VCHY-118

1,817 ден

999 на залиха

Опис

Индикации: Серум против стареење.

Состојки:

Аква / вода, хидроксиетилпиперазин етан сулфонична киселина, гликолна киселина, глицерин, алкохол денат., Пропанедиол, пентилен гликол, натриум хидроксид, лимонска киселина, натриум хијалуронат, аскорбил глукозид.

Употреба: скршете го горниот дел на ампулата, така што производот целосно се користи со еднократна апликациа. Вметнете го апликаторот над отворената ампула. Истиснете ги меурчињата од страна

од апликаторот и потоа истурете половина од содржината врз памучна подлога за нанесување. Нанесете низ целото лице, врат и околу очите со памучна подлога. Истиснете дел од содржината на назо-лабијалните набори и поизразените брчки и впијте ја содржината со блага масажа.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products