VICHY IDEAL SOLEIL Dry touch finish за лице SPF 50+ 50 ml

Категорија: SKU: VCHY-105 Ознаки: ,

1,269 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Прва заштитна нега за сончање со SPF 50 против масен сјај. За мажи и жени со светла комбинирана до масна кожа кои се во потрага по соодветна заштита од сонце која не предизвикува дополнителен масен сјај. Нејзината хипоалергена формула БЕЗ ПАРАБЕН е испитана на чувствителна кожа под дерматолошки надзор. Некомедогено.
Збогатено со Vichy термална вода што ја смирува, ја зајакнува и регенерира кожата. За борба против штетните ефекти на УВ зраците лабораторијата Vichy во емулзијата против масен сјај додаде фотостабилен систем на филтери со широк спектар на заштита од UVA/ UVB зраци на база на Mexoryl со зголемено делување против други UVA-зраци (3/4 UV-зраци).
За уште подобра заштита на генетскиот материјал на кожата.
Кожата е матирана, и нејзиното здравје зачувано. Кожата е заштитена од изгореници и фотостареење.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY IDEAL SOLEIL Dry touch finish за лице SPF 50+ 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products