VICHY Ideal Soleil After Sun SOS Balm 100ml

Категории: , SKU: VCHY-233

1,044 ден

999 на залиха

Опис

Vichy Ideal Soleil Маслото за нега за двојна употреба за после сонце е SOS нега за кожа која претрпела изгореници по интензивна сончева изложеност.

Чувството на топлина и болката веднаш се намалуваат и кожата постепено се опоравува од штетите од прекумерната сончева изложеност.

Овој мелем помага да се смири кожата и ја хидрира 8 часа директно.

Карактеристики

Текстура: мелем;

Проблеми со кожата: изгореници од сонце;

Време на апликација: наутро и навечер;

Возраст: 10+;

Тип на кожа: сите типови на кожа, вклучително и чувствителна;

Главни придобивки: ја смирува кожата, ја намалува болката;

Формулиран без: парабени.

Главни состојки Екстрактот од врба помага да се намали воспалението и да се смири кожата; Минерализирачката вода Виши помага да се надополни кожата.

Како да се користи Нанесете Vichy Ideal Soleil масло за нега за двојна употреба на исчистената кожа со лесна масажа за подобра апсорпција, доколку е можно.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products