VICHY DERMABLEND корективна течна пудра – нијанса 30 30ml

Категорија: SKU: VCHY-125

1,660 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Совршено покривање 16 часа, чувство на „гола кожа”. Мат ефект. За жени кои сакаат да ги покријат малите до умерени неправилности на кожата (нерамномерен тен, подочњаци, црвенило, лузни итн.). Нејзината хипоалергена формула со висока толеранција е тестирана под дерматолошки надзор на чувствителна кожа. Некомедогено, без мирис, SPF 35. 24 часовна хидратација. Формулата на корективна течна пудра за лице Dermablend спојува висока концентрација на пигмент за оптимално покривање и голема впивачка и лесна текстура која на кожата и дава природен изглед и чувство на пријатност во текот на целиот ден. Во контакт со епидермисот текстурата станува потечна а пигментот на боја се распределува по целата површина и потполно ги прикрива неправилностите на кожата, а притоа не се создаваат грутки или впечаток на сува маска.
Оваа пудра ви нуди тројно делување: висока моќ на покривање 16 часа + природен изглед на убавина + оптимално чувство на пријатност: 24 часовна хидратација.
1. 30% концентрација на пигмент за совршена покривност
2. Пигменти „soft-focus”, кои ги прекриваат неправилностите и така создаваат убава кожа како и класичните пудри за лице
3. Збогатена со глицерин и етерични масла од растително потекло, кои ја прават нежна, течна и пријатна. Во допир со топла кожа се претвора во флуид, а нејзината текстура создава тенок слој без нагласување на брчките и без да остави траги на масен сјај на кожата. Тенот е во потполност воедначен со природен ефект на „гола кожа”.
Неправилностите на кожата се покриени веднаш без траги или грутки. Тенот е воедначен и сјаен, кожата е еластична и изгледа природно, со чувство на пријатност. Без ефект на маска.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY DERMABLEND корективна течна пудра – нијанса 30 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products