VICHY Dercos Anti Dandruff Shampoo – Normal/Oily Hair – 200ml

1,062 ден

999 на залиха

Опис

Шампонот за скалп против првут Vichy е дизајниран да го намали првутот, елиминирајќи до 100% видливите снегулки* и обезбедувајќи заштита против првут до 6 недели**.

Збогатен со селен ДС, керамид и метанол, дерматолошкиот шампон, скалпот се чувствува прочистен, измазнет, исчистен и вишокот на себум се намалува.

Формула за нормална до мрсна коса.

Погоден за чувствителен скалп.

Клучни дерматолошки состојки:

Селен ДС Керамид Метанол Клучни придобивки

Големина: 200 ml

Формула за нормална до мрсна коса Непосредни резултати.

Елиминира до 100% од видливи снегулки*

6-неделна заштита против првут**

Скалпот се чисти и прочистува Т

естирано под дерматолошка контрола

Кога да се користи: Користете го како дневен шампон или онолку често колку што ја миете косата.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products