VICHY Dercos Aminexil Pro Anti-hair 12 x 6 ml Третман против опаѓање на косата за жени/12 виали цена на 1 виала

Категории: , SKU: VCHY-240

223 ден

999 на залиха

Опис

ИНОВАЦИЈА ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ: AMINEXIL CLINICAL 5.
Ексклузивен спој на Aminexil, референтна молекува против опаѓање на коса со клинички докажани ефекти, со 5 активни состојки за потполно делување.
[ОД КОРЕНОТ] Го зајакнува, прицврстува влакното од коренот.
[ДО ВРВОВИТЕ] Зголемува јачина и отпорност на влаконото.
[+ НОВО ЗАЈАКНАТО ДЕЛУВАЊЕ ВРЗ ВЛАКНАТА] Намалува микронерамнотежа на влакното и ја зајакнува неговата отпорност.
ЕФИКАСНОСТ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ МЕРЕНА И ДОКАЖАНА ЗА 6 НЕДЕЛИ
Клинички докажано. Опаѓањето е намалено.
После 3 недели влакното е зајакнато. На косата и е вратена отпорнос

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products