VICHY Capital Soleil Kids Cell protect UV SPF50+ 200 ml спреј

Категории: , SKU: VCHY-219

1,550 ден

999 на залиха

Опис

Vichy Capital Soleil Kids Cell заштита од УВ спреј SPF50 +:

Ултралесен сончев спреј SPF50 + развиен за детска чувствителна кожа. Напредната Netlock технологија обезбедува заштита со широк спектар од UVA и UVB зраци во високо течна водена конзистентност која веднаш се апсорбира без да остави бели траги.

Збогатен со пробиотски фракции и витамин Е.

Многу водоотпорен и отпорен на песок и пот.

За деца со чувствителна кожа.

Може да се користи на лицето и телото.

Дерматолошки тестирано.

Хипоалергично.

Без парфем.

Јакото сонце претставува сериозен ризик за здравјето.

Не ги изложувајте доенчињата и малите деца на директна сончева светлина.

Не останувајте премногу долго на сонце дури и ако користите крема за сончање бидејќи не обезбедува 100% заштита.

Нанесете го кремот за сончање пред да излезете на сонце. Нанесете доволна количина за да бидете постојано заштитени, особено ако се потите, останувате во вода или се сушите.

Ако користите премалку крема за сончање, заштитата значително ќе се влоши.

Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода.

Избегнувајте контакт со облека.

200 мл

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products