VICHY Capital Soleil Cell protect UV-SPF50+ 200 ml спреј

Категории: , SKU: VCHY-221

1,520 ден

999 на залиха

Опис

Јакото сонце претставува сериозен ризик за здравјето.

Не ги изложувајте доенчињата и малите деца на директна сончева светлина.

Не останувајте премногу долго на сонце дури и ако користите крема за сончање бидејќи не обезбедува 100% заштита.

Нанесете го кремот за сончање пред да излезете на сонце.

Нанесете доволна количина за да бидете постојано заштитени, особено ако се потите, останувате во вода или се сушите.

Ако користите премалку крема за сончање, заштитата значително ќе се влоши.

Избегнувајте го пределот околу очите.

Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода.

Избегнувајте контакт со облека.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products