VICHY Capital Soleil Anti-Ageing 3-in-1 SPF 50/50ml

Категории: , SKU: VCHY-232

1,487 ден

999 на залиха

Опис

Заштита од сонце со многу висок SPF50 со широк спектар за заштита на чувствителната кожа на лицето од ефектите на стареење на сонцето.

Збогатена со антиоксиданси, вклучувајќи црн чај, витамин Ц и минерална термална вода на Виши, формулата докажано се бори со видливите знаци на стареење, вклучително и појавата на брчки, губење на еластичноста, за сјајна кожа со еластичен изглед.

Клучни дерматолошки состојки:

Виши минерална термална вода 

Заштита од сонце со екстремно широк спектар, SPF50

Ја заштитува кожата од ефектите на стареење на сонцето Формулата е дизајнирана да помогне да се поправи изгледот на фините линии, тонот на кожата и текстурата

Дерматолошки тестирано Погоден за чувствителна кожа

Клинички докажано дека го намалува изгледот на брчките, фините линии и  уморна кожа и промовира сјаен изглед на кожата

Хипоалергично

Кога да се користи: Заштитете ја кожата со Vichy Capital Soleil Anti-Ageing 3-во-1 SPF 50 10 минути пред изложување на сонце, дополнувајќи се на неколку часа за најдобра заштита.

Користете го како последен чекор во вашата рутина за нега на кожата.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products