URIAGE Xémose Gentle Cleansing Syndet нежен гел 500ml

610 ден

999 на залиха

Опис

Сува кожа, многу сува, од секаков тип.

■ атопични кожи.

■ Бебиња, деца, возрасни.

■ Лице и тело.

Својства Гел-крем за нежно чистење Syndet Xémose е многу нежно средство за чистење специјално дизајнирано за секојдневна хигиена на многу сува кожа или атопична кожа.

Термалната вода Uriage, природно богата со минерали и елементи во трагови поврзани со Cerasterol-2F ® и околу специфичните релипидирачки агенси штити од ефектот на сушење на водата благодарение на нејзините навлажнувачки и смирувачки својства.

Карактеристики

■ Мека и смирувачка дневна хигиена.

■ Ја остава кожата мека, еластична, без напнатост.

■ Единствена формула: Uriage Термална вода + Cerasterol-2F ®.

■ Текстура на гел-крем многу мека, лесна за плакнење.

■ Практично шише за издавање.

■ Без мирис – без сапун – Без парабени – физиолошка pH вредност. 

Употреба-Направете пена со мала количина Xémose Gentle Cleansing Syndet и нанесете ја на претходно влажната кожа. Исплакнете.

Секојдневна употреба.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products