URIAGE TOLEDERM Control крем 40ml

Категорија: SKU: URIAGE-135

675 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Обдарен со минималистичка формула, Toléderm CONTROL SOOTHING CARE е крем кој веднаш ја смирува, навлажнува, штити и обезбедува долготраен комфор на чувствителна, нетолерантна, хиперреактивна и алергиска кожа.
Благодарение на својата формула од 3 активни природни состојки [Термалната вода Uriage + Полиурониди од алги + Растителен Сквалан], оваа нега на кожата ја зајакнува бариерата на кожата и го зголемува прагот на толеранција за да помогне во контролирање на чувствата на иритација, пецкање, топлина и/или затегнатост.

Ја контролира реактвноста на кожата
Ова трио активни природни состојки го ограничува продирањето на иритирачки стимули на површината на кожата. Термалната вода Uriage контролира 3 невро-рецептори вклучени во механизмите за чувствителност на кожата за да го зголемат нејзиниот праг на толеранција.

Инстантно намалуваат дискомфорт
Анти-иритирачки полиурониди од алги во комбинација со природно смирувачка термална вода Uriage, веднаш мирно и трајно ги смируваат чувствата на непријатност.

Хидрира
Термалната вода Uriage и глицерин трајно ја навлажнуваат кожата.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE TOLEDERM Control крем 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products