URIAGE LAVANTE дерматолошки гел за лице и тело 500ml

Категории: , SKU: URIAGE-201

645 ден

999 на залиха

Опис

Гелот за миење на рацете Uriage со термална вода Uriage помага да се отстранат нечистотиите и ја спречува кожата да се исуши. Нежно ги чисти и отстранува нечистотиите на површината на кожата притоа почитувајќи го хидролипидниот филм на кожата. Во контакт со вода, неговата мека основа за миење чисти и помага да се отстранат нечистотиите.

Збогатен со хидрантни и супермасни агенси, неговата формула при физиолошка pH го почитува хидролипидистичкиот филм на сувата и чувствителна кожа. Високо концентрирана Uriage термална вода (30%), навлажнува веднаш и ја остава кожата мека и пријатна.

Формира лесна пена со свеж мирис што лесно се исплакнува. Неговата голема големина е идеална за целото семејство.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products