URIAGE EAU THERMALE термална крема LIGHT 40ml

Категорија: SKU: URIAGE-128

843 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Негувачки, но сепак ултра лесен крем кој се топи во кожата и ја влива со својот уникатен навлажнувачки комплекс. Веднаш се апсорбира и ја остава нормалната до комбинирана кожа мека и сјајна во текот на целиот ден.

Ја надополнува влажноста на кожата
Овој крем збогатен со термална вода Uriage помага да се обнови кожата бариера за да се одржи оптималното ниво на навлажнување.

Континуирано го оптимизира навлажнувањето на епидермисот
Помага да се рекреира филм на површината и постепено се ослободуваат навлажнувачките агенси што ги содржи.

Ја враќа бариерата на кожата и ја ограничува нејзината дехидратација
Дејствува на обнова на корнеоцитниот цемент за зајакнување на навлажнување со трајни ефекти.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE EAU THERMALE термална крема LIGHT 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products