URIAGE EAU THERMALE Термална вода за сите типови кожа 30ml

Категории: , SKU: URIAGE-203

207 ден

999 на залиха

Опис

Термалната вода е изотонична, 100% чиста природна и богата со минерали. Таа поволно делува на сите 3 бариери на кожата (заштитна, микробиолошка и имунолошка бариера).

Термалната вода овозможува длабока хидратација на кожата, штити од слободни радикали, омекнува, освежува, ја фиксира шминката, формира заштитен филм на кожата и после 1 час од нанесувањето, ја зголемува хидрираноста на кожата за 32%.

Има анти-инфламаторно дејство.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products