URIAGE EAU ТHERMALE ESSENCE 100ml

Категорија: SKU: URIAGE-93

900 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Неговата ексклузивна формула со термална вода Uriage е збогатена со минерали, калциум [Ca] и магнезиум [Mg], за да се зајакне бариерата за хидратација. Засилен со хијалуронска киселина со голема молекуларна тежина, екстракт од свила и пребиотик, Glow up Water Essence интензивно ја навлажнува и го открива природниот сјај на кожата. Неговата уникатна текстура на вода веднаш се спојува со кожата без да остави мрсен филм, за освежувачка свежа сензација!

Хидрира и ја зајакнува кутанозаната бариера!

• Екстрактот од свилено дрво ги детоксифицира клетките за да го изедначи тенот и да го зајакне сјајот.
• Хијалуронската киселина придонесува за инстант навлажнувачки ефект. Сјајот, мазноста и мекоста на кожата се обновуваат.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE EAU ТHERMALE ESSENCE 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products