URIAGE CU-ZN гел за миење 200 ml

Категории: , SKU: URIAGE-200

560 ден

999 на залиха

Опис

ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ Нега на кожа за чувствителна кожа,

Нега на кожа за иритирана кожа) ИДЕАЛЕН ЗА Лице, Тело

ГОЛЕМИНА  200 ml

Овој ултра богат, смирувачки и прочистувачки гел за чистење, кој се трансформира во богата пена, е специјално формулиран за чистење на иритираната кожа.

Смирува Патентираната TLR2-Regul технологија и Uriage Thermal Water ги смируваат чувствата на непријатност предизвикани од микроорганизми. Прочистува Бакар и цинк глуконат ја ограничуваат бактериската пролиферација.

Нежно чисти. Ултра нежната основа за чистење и несушење го почитува хидролипидниот филм на кожата. 

30% Термална вода Uriage со смирувачки својства.

Активни состојки Uriage термална вода патентирана

TLR2-Regul комплекс бакар и цинк глуконати

Нежна основа за чистење без сапун

Хипоалергично без мирис

Совети пената нанесете ја на влажна кожа и потоа исплакнете.

Избегнувајте контакт со очите.

Состојки INCI Aqua (вода, EAU) ● натриум хлорид ● натриум лаурет сулфат ● натриум cocyl глутамат ● децилен глукозид ● бутил гликол ● ceteareth-60 myristyl гликол ● коко-глукозид ● glyceryl leate ● натриум метил colcoonate ● ● zincper глуконот ● МАНГАН ГЛУКОНАТ ● ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА ● ФИТОСФИНГОЗИН ● АЗИЈАТИКОЗИД

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products