URIAGE CREMA LAVANTE пенлива емулзија 500ml

Категории: , SKU: URIAGE-199

960 ден

999 на залиха

Опис

КРЕМ URIAGE LAVANTE 500 мл Хранлив пенлив синдет за миење на чувствителна кожа на лицето, телото и скалпот

За бебиња, деца, возрасни

Пријатно парфимиран третман кој ја остава кожата совршено чиста, мека и хидрирана. Збогатен со 1/3 хранливо млеко го штити хидролипидниот слој на кожата, го спречува сушењето на тврда вода.

Обновува, смирува, нежно ја чисти кожата, не ги иритира очите, ја остава кожата мека како свила.

Состав: Термална вода Uriage, нежни основи за чистење без сапун, глицерин, екстракт од Illipe.

Начин на употреба: Дневна хигиена за сите типови на чувствителна кожа. Сапун за лицето, телото и скалпот, а потоа исплакнете со вода.

Сапун – Без парабен – Офталмолошки тестирано – Хипоалергично

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products