URIAGE BARIESUN SPF50+ минерален крем 100ml

Категорија: SKU: URIAGE-80

780 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

URIAGE Bariesun SPF50+ крем со минерални филтри 100ml.

Без хемиски филтри, без парфем и конзерванси. Хипоалергично и некомедогено.

Употреба:
Нанесете рамномерен слој крем на лицето / телото пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата на секои 2 часа или по капење.

Uriage Bariésun е првиот крем за сончање за деца и возрасни, кој ја одржува кожата без октокрилин (филтер што предизвикува алергии на кожата). Технолошките иновации во заштитата од сонцето Uriage Bariésun обезбедуваат безбедна и висока заштита.

Со новиот ултра-ефикасен анти-УВА-УВБ филтер-комплекс, линијата Bariésun е погодна за сите типови на кожа. Минерални формули без хемиски филтри, конзерванси и вештачки мириси се погодни дури и за најчувствителните типови на кожа.
Производите на Bariésun се водоотпорни и не се мрсни.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE BARIESUN SPF50+ минерален крем 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products