URIAGE BARIESUN KIDS SPF50+ спреј 200ml

Категорија: SKU: URIAGE-74

1,100 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, овој спреј за деца обезбедува многу висока заштита од сонце против УВА и УВБ зраци, слободни радикали и спречува сушење на кожата. Неговата лесна и немасна текстура гарантира ново задоволство од употребата секогаш кога ќе се примени. Овој спреј гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција.

Спречува фотостареење
Термалната вода Uriage, во основата на формулите на Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето. Затоа, кожната бариера е засилена и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци.

Заштитува од УВ зраци
Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува многу висока заштита од УВ зраци. Овој спреј гарантира докажана фотостабилност и широко покривање на УВБ и УВА.

Интензивно навлажнува.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE BARIESUN KIDS SPF50+ спреј 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products