URIAGE BARIEDERM CICA гел-крем 40ml

Категорија: SKU: URIAGE-71

1,020 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

URIAGE Bariederm CICA дневен гел-крем 40ml.

Производи за секојдневна нега на оштетена и иритирана кожа.
Производите овозможуваат здрава, хидрирана и исхранета кожа, и заштита на кожата од секојдневните надворешни агенси.
Идеални се за употреба на иритирана кожа како последица од:
➡Носење на заштитни маски за лице
➡Пост дермо естетски интервенции
➡Иритирана кожа како последица на надворешни агенси

Состав:
➡THERMAL -BIOTIK KOMPLEKS 10.5% (содржи пребиотик Инулин и термална вода)
➡PANTHENOL- дериват на B5 која ја смирува и јакне заштитната бариера на кожата.
➡HIJALURONSKA KISELINA- овозможува длабока хидратација на кожата.
➡CENTELLA ASIATICA – го подобрува клеточниот метаболизам и ја активира синтезата на колагенот, го подобрува зараснувањето на оштетената кожа

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE BARIEDERM CICA гел-крем 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products