URIAGE AGE PRO MULTI SPF30 40ml флуид

Категории: , SKU: URIAGE-195

1,545 ден

999 на залиха

Опис

Оваа лесна течност што ја усовршува кожата делува и на знаците на стареење и на секојдневните агресии кои ја оштетуваат кожата: сина светлина, УВ зраци, загадување, стрес, замор…

Збогатена со SPF30 UV заштита и адстрингентни активни состојки, кожата е заштитена и големината на порите се намалуваат, оставајќи ја кожата совршено мазна. Ги спречува и коригира знаците на стареење

Ја намалува појавата на фини линии и брчки, се бори против губењето на цврстината и недостатокот на дебеличка, помага во спречување на темни дамки и ја враќа виталноста и сјајот на кожата.

Ја заштитува кожата Кожата е заштитена од загадување и штетни ефекти од сина светлина или УВ, благодарение на нашиот патент Blue Light Barrier* и УВ филтри.

Ги затегнува порите Целулоза и адстрингентна активна состојка за матизирачки ефект и зголемено дејство на затегнување на порите.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products