URIAGE сет Bebe creme lavante емулзија за миење 500ml+ подарок колд крем 40ml

970 ден

999 на залиха

Опис

Без парабени, без класични сапуни. Хипоалергично, некомедогено. Офталмолошки тестиран.

Содржи 1/3 хранливо млеко затоа истовремено ја чисти и негува кожата. Филиолошкиот рН се погрижува продуктот да не ја дражи кожата.

Користете:
Нанесете ја на влажна кожа и коса, нежно масирајте ја до пена и исплакнете со вода.

Главни состојки:
Uriage термална вода со смирувачко дејство, нежни состојки за чистење и благ мирис.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Magnesium Laureth Sulfat, Decyl Glucoside, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Shorea Stenoptera Seed Butter.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products