URIAGE сет BARIESUN KIDS 50 спреј 200ml+ несесер подарок

1,100 ден

999 на залиха

Опис

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, овој спреј за деца обезбедува многу висока заштита од сонце од UVA и UVB зраци, слободни радикали и го спречува сушењето на кожата.

Неговата лесна и немрсна текстура гарантира обновено задоволство од употребата при секое нанесување.

Овој спреј гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција. Спречува фотостареење Термалната вода Uriage, во сржта на формулите Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето.

Затоа, кожната бариера е зајакната и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци*. Заштитува од УВ зраци Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува многу висока заштита од УВ зраците.

Овој спреј гарантира докажана фотостабилност и широка UVB и UVA покриеност. Интензивно навлажнува

Збогатен со Aquaspongine и Uriage термална вода, спрејот обезбедува интензивна заштита од сувост.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products