URIAGE сет BARIEDERM стик за усни

550 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Направен од 99.6% состојки од природно потекло, ovoj hidratanten stik со термална вода ги навлажнува усните и ги штити од дневни агресии. Вашите усни ја враќаат мекоста и удобноста во текот на целиот ден.
Комбинацијата на прашок од термална вода и хијалуронска киселина со голема молекуларна тежина помага при трајно навлажнување на усните и враќање на бариерата на кожата. Помага во обновување и смирување на оштетените и кревки усни.
Збогатен со шеа путер и деривати на витамин Е и Ц со антиоксидантни својства, овој стик ефикасно ги штити усните од надворешни влијанија и им ја враќа удобноста и мекоста.
Хидратантен ефект 6 часа, по една апликација. Ги смирува, храни и навлажнува оштетените и суви усни. Дерматолошки тестиран, висока толеранција, лесна за употреба формула.
Не се крши или топи во џеб. Содржи голема количина на калциум, кој дава смирувачки ефект на кожата и комбинација на бакар и цинк, што го залага заздравувањето на ткивата. Неговото богатство со манган и магнезиум гарантира антиоксидантна заштита и дејството на силициумот омекнува и создава пропустливост филм што задржува вода и ја одржува точната хидратација на епидермисот.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE сет BARIEDERM стик за усни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products