URIAGE мицеларна вода за нормална-сува кожа 500ml

Категории: , SKU: URIAGE-205

840 ден

999 на залиха

Опис

Термалните мицеларни води Uriage се совршено прилагодени за отстранување на шминка од сите типови кожа благодарение на уникатните својства на термалната вода Uriage.

Нивните нежни нејонски сурфактанти, кои ги сочинуваат мицелите, делуваат како магнети за ефикасно да ги заробат шминката и нечистотиите. Чисти и отстранува шминка

Оваа мицеларна вода со нежни нејонски сурфактанти нежно ја отстранува шминката и нечистотиите.

Навлажнува. Збогатен e со екстракт од брусница, овој производ ја навлажнува кожата оставајќи ја мазна и еластична.

Заштитува од сувост Збогатен со хидратантна термална вода Uriage.

Шише од 500 ml

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products