UPS Gembird 3000VA Rackmountable LCD w/AVR

21,890 ден

(0 reviews)
Rack UPS, 3000 VA, black

ULTIMATE DEFENCE
Protects important data from power cuts
Protects valuable equipment
Protects users

Features
Automatic output voltage regulation (AVR)
Rack 3.4U metal case
USB control interface
LCD display
Short circuit protection 
Compatible with power generators of any brand
Surge, spike and lightning protection 
Audible and visual alarms 
Overcharge and overdischarge protection

Specifications
UPS type: line interactive, pure sine wave
Input: 220V AC ± 25%, 50Hz / 60Hz ± 10%
Output: 220V AC ± 10%, 50Hz / 60Hz ± 0.5% (on battery)
Output power factor: 0.8
Inverter output efficiency (resistive load): 85%, any load type is allowed
Switching time: no more than 10 ms (typically 6 ms)
Backup time: 8...20 mins (depends on the load)
Battery: 151 x 65 x 95 mm, sealed lead-acid 12 V / 9 Ah / 2.3 kg x 4 pcs
Charge time: up to 12 hours
Sockets: input IEC C14, outputs: Schuko EU type x 1 pc, IEC C13 x 6 pcs
Operating conditions: 0°C~40°C, at humidity 10~90%RH non condensing
Noise: < 45 dB (at 1 meter distance)
Power: 3000 VA (1800 W)
Dimensions: 440 x 410 x 132 mm
Product weight: 28.1 kg
"Cold-start" function

System requirements
In order to work correclty, the connected load should be at least 5% of the maximum capacity of the UPS. For example, a 700 W UPS needs at least a connected load of 35 W to work.

Гаранција: 12 месеци

Опис

UPS Gembird 3000VA Rackmountable LCD w/AVR

Разгледајте ги сите производи на StoreHub

Бидете во тек со промоциите и попустите, заследете ја нашата Facebook страница StoreHub

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СВЕТОТ НА ШОПИНГОТ

Шопинг 24/7 – 365

Шопинг забавата е во GO:Viral. Ви нудиме најразлични категории, инстантно доставени преку TaxiHub на вашата посакувана адреса во Скопје за само 1 час или низ Македонија за само 1 ден.

Продавајте на најпосетуваната шопинг дестинација во Македонија

Без разлика дали сте сопственик на бренд, препродавач, нови сте во продажбата или го правите тоа со години – GO:Viral има широк спектар на опции кои ќе ви помогнат да го најдете вашиот клиент и да го развиете вашиот бизнис онлајн.

Изградете бесплатна онлјан продавница

Доколку сте фирма или индивидуалец, доколку нудите нови или половни производи, GO:Viral е совршеното место за да ги пласирате вашите производи.

Онлајн продавница во 4 чекори

Создади профил

Создадете профил како продавач. Внесете име и лого и пополнете ги останатите полиња. Вашата продавница е изградена. Честитки!

Внесете ги вашите производи

Внесете неограничен број на производи, менувајте цени, давајте попусти и правете промоции.

Бидете во чекор со вашата продавница

Лесно следете ги нарачките на клиентите и растот на продажбата преку вашата контролна табла достапна на PC, таблет или телефон.

Исплата за продажба

Исплатата за вашите нарачки ја добивате веднаш при преземањето на нарачката од кај вас, а доставата препуштете ја на TaxiHub

Стани Продавач

Контакт: 078405010

UPS Gembird 3000VA Rackmountable LCD w/AVR

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “UPS Gembird 3000VA Rackmountable LCD w/AVR”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

KristijanHubСè уште нема оценки!
Visit Store
More Products