UPS Armac Home 650VA 390W, 2xSchuko AVR LED RJ45 USB

2,990 ден

(0 reviews)
Characteristics of the F type (Schuko) plug:
- Rated power 650VA (390W)
- Line-Interactive Topology (VI)
- 2x Schuko socket 230V, 2x RJ-45 (I/O)
- Simulated sine wave
- Easy-to-use (no parts to be repaired by the user)
- Automatic activation when the mains supply is returned
- Silencing function in the battery mode
- Charging in the Stand-By mode
- Protection from overload, short circuit and discharge
- RJ-45 surge protection
- Built-in automatic voltage regulation module (AVR)
- SMD mounting technology
- Microchip control to provide high operational efficiency
- Automatic test with every activation of the device
- Wide range of input voltage
- Fuse
- Dedicated control software Power Manager*
- USB communication port**
- Elegant, home design

Additional Information
- Input voltage - 145 VAC ~ 290 VAC
- Output voltage - 195 VAC ~ 255 VAC
- Waveform output - Simulated sine wave
- Output frequency - 50Hz
- Battery classification - 12V 7Ah x1
- Battery charging time - 4 ~ 6 hours to 90% of the battery capacity
- Hold time - 3 ~ 20 minutes depending on the load
- Battery weight - 1,95kg
- Noise level - lower then 45dB
- Working temperature - 0 ~ 45 C
- Moisture - 10 to 90% non-condensing
- Monitoring software - PowerManager
- Dimensions (mm) LxWxH - 315x97x142
- Weight - 4,3kg
- Working conditions - inside

Гаранција: 12 месеци

Опис

UPS Armac Home 650VA 390W, 2xSchuko AVR LED RJ45 USB

Разгледајте ги сите производи на StoreHub

Бидете во тек со промоциите и попустите, заследете ја нашата Facebook страница StoreHub

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СВЕТОТ НА ШОПИНГОТ

Шопинг 24/7 – 365

Шопинг забавата е во GO:Viral. Ви нудиме најразлични категории, инстантно доставени преку TaxiHub на вашата посакувана адреса во Скопје за само 1 час или низ Македонија за само 1 ден.

Продавајте на најпосетуваната шопинг дестинација во Македонија

Без разлика дали сте сопственик на бренд, препродавач, нови сте во продажбата или го правите тоа со години – GO:Viral има широк спектар на опции кои ќе ви помогнат да го најдете вашиот клиент и да го развиете вашиот бизнис онлајн.

Изградете бесплатна онлјан продавница

Доколку сте фирма или индивидуалец, доколку нудите нови или половни производи, GO:Viral е совршеното место за да ги пласирате вашите производи.

Онлајн продавница во 4 чекори

Создади профил

Создадете профил како продавач. Внесете име и лого и пополнете ги останатите полиња. Вашата продавница е изградена. Честитки!

Внесете ги вашите производи

Внесете неограничен број на производи, менувајте цени, давајте попусти и правете промоции.

Бидете во чекор со вашата продавница

Лесно следете ги нарачките на клиентите и растот на продажбата преку вашата контролна табла достапна на PC, таблет или телефон.

Исплата за продажба

Исплатата за вашите нарачки ја добивате веднаш при преземањето на нарачката од кај вас, а доставата препуштете ја на TaxiHub

Стани Продавач

Контакт: 078405010

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “UPS Armac Home 650VA 390W, 2xSchuko AVR LED RJ45 USB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

KristijanHubСè уште нема оценки!
Visit Store
More Products