UPS ADJ Server 3000VA/2020W 6xIEC 320 C13/USB/RJ11-45/RS-232 C w/LCD display

16,590 ден

(0 reviews)

Гаранција: 12 месеци

Pure Sine Wave
Thanks to this technology, the UPS produces a sinusoidal wave identical to the electrical network, ideal for the protection of all server systems

This UPS is suitable for the following disturbances:
Blackout
Interruptions of electric energy for a time longer than 10 ms

Dynamic Undervoltage
Lowering of voltage for a period of less than 16 ms

Dynamic Overvoltage
The voltage boost for a time below 16 ms

Undervoltage
Lowering the voltage for a time greater than 16 ms

Overvoltage
Raising the voltage for a time greater than 16 ms

Line Interactive (VI)
The Line Interactive, Technology is identified with the initials: VI (Voltage Independent). This means that while operating in Mains the UPS (Uninterruptible Power Supply) output frequency is dependent on the input frequency while the voltage is handled by the UPS (Uninterruptible Power Supply). It is in fact through the stabilizer circuit that these UPS (Uninterruptible Power Supply) are able to protect the connected equipment from persistent voltage disturbances such as overvoltage, and Blackout.

POWER OUTPUT VA (COMPUTER POWER): 3000 VA
POWER OUTPUT WATT: 2020 W
INPUT
VOLTAGE: 220/230/240VAC
VOLTAGE RANGE: 165~290Vac
OUTPUT
VOLTAGE REGULATION: +/- 10%
OUTPUTS PROTECTED FROM BLACK OUT (IEC 320 C13): 4 + 2 Filtered outputs (red color)
BATTERY
TYPE: 12V DC x 2
CHARGING TIME: 4~6 hours to 90%
CONNECTIVITY
USB: Yes
RJ11/45 (IN – OUT): Yes
RS-232 C: Yes
SOFTWARE: Yes for Windows / Mac
DIMENSION AND WEIGHT
PRODUCT SIZE O (L x W x H): 393 x 165 x 198 mm
WEIGHT: 12.6 Kg
PACKAGING SIZE (L x W x H): 464 x 252 x 329 mm
GROSS WEIGHT: 13.6 Kg
ENVIRONMENT
ENVIRONMENT HUMIDITY: 0-90 % RH @ 0-40°C (without condensing)
NOISE LEVEL: < 45dB

Опис

UPS ADJ Server 3000VA/2020W 6xIEC 320 C13/USB/RJ11-45/RS-232 C w/LCD display

Разгледајте ги сите производи на StoreHub

Бидете во тек со промоциите и попустите, заследете ја нашата Facebook страница StoreHub

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СВЕТОТ НА ШОПИНГОТ

Шопинг 24/7 – 365

Шопинг забавата е во GO:Viral. Ви нудиме најразлични категории, инстантно доставени преку TaxiHub на вашата посакувана адреса во Скопје за само 1 час или низ Македонија за само 1 ден.

Продавајте на најпосетуваната шопинг дестинација во Македонија

Без разлика дали сте сопственик на бренд, препродавач, нови сте во продажбата или го правите тоа со години – GO:Viral има широк спектар на опции кои ќе ви помогнат да го најдете вашиот клиент и да го развиете вашиот бизнис онлајн.

Изградете бесплатна онлјан продавница

Доколку сте фирма или индивидуалец, доколку нудите нови или половни производи, GO:Viral е совршеното место за да ги пласирате вашите производи.

Онлајн продавница во 4 чекори

Создади профил

Создадете профил како продавач. Внесете име и лого и пополнете ги останатите полиња. Вашата продавница е изградена. Честитки!

Внесете ги вашите производи

Внесете неограничен број на производи, менувајте цени, давајте попусти и правете промоции.

Бидете во чекор со вашата продавница

Лесно следете ги нарачките на клиентите и растот на продажбата преку вашата контролна табла достапна на PC, таблет или телефон.

Исплата за продажба

Исплатата за вашите нарачки ја добивате веднаш при преземањето на нарачката од кај вас, а доставата препуштете ја на TaxiHub

Стани Продавач

Контакт: 078405010

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “UPS ADJ Server 3000VA/2020W 6xIEC 320 C13/USB/RJ11-45/RS-232 C w/LCD display”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

KristijanHubСè уште нема оценки!
Visit Store
More Products