TOLERANS soothing moisturizing day cream, 55gr

620 ден

(0 reviews)

Ја смирува иритираната и зацрвенета кожа, притоа ефикасно ја минимизирајќи ја хиперсензитивноста – производот содржи Neutrazen, активен агенс со повеќекратен ефект, кој веднаш ја смирува кожата и ја намалува нејзината чувствителност, како на внатрешните и на надворешните надразнувачи

999 на залиха

Опис

Ја смирува иритираната и зацрвенета кожа, притоа ефикасно ја минимизирајќи ја хиперсензитивноста – производот содржи Neutrazen, активен агенс со повеќекратен ефект, кој веднаш ја смирува кожата и ја намалува нејзината чувствителност, како на внатрешните и на надворешните надразнувачи. Исто така, ја враќа рамнотежата на хиперактивната кожа._x000D_
Ја поддржува регенерацијата на липидната бариера зајакнувајќи ја заштитата на кожата – Шеа путерот и Фитоскваланот демонстрираат непосреден афинитет со епидермалните липиди и ги зајакнуваат нивните заштитни својства. Тие ефикасно ја стимулираат регенерацијата на клетките на кожата и го запечатуваат меѓуклеточниот цемент во кожата, спречувајќи да се оштети._x000D_
_x000D_
Ја штити кожата од дехидрираност и сушење – комбинација на синергистички навлажнувачки состојки – глицерин, Dub Diol и Sensiva S.C. 5.0 – кои, заради нивните хигроскопски својства продираат во кожата и ја одржуваат хидрирана. Спречуваат прекумерно губење на транспидермална вода (TEWL), обезбедувајќи интензивна и долготрајна хидратација, враќајќи ја удобноста на кожата._x000D_
_x000D_
Формулата се заснова на оптимални ефективни количини на внимателно избрани состојки без надразнувачи, што го минимизира ризикот од алергиска реакција и обезбедува максимална безбедност и толеранција на производот._x000D_
_x000D_
> Без мириси > Ја смирува иритацијата и го намалува црвенилото > Ја штити кожата од пресушување_x000D_
_x000D_
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: дневна нега на пречувствителна и кожа склона кон иритации, која е нетолерантна кон традиционалните производи за нега на кожата. Исто така, се препорачува за употреба по дерматолошки и козметички третмани. Идеална како подлога за шминка._x000D_
_x000D_
Упатство за употреба: Нанесете наутро на исчистената кожа на лицето, нежно масирајќи и оставете да се апсорбира._x000D_
КЛИНИЧКО ТЕСТИРАНО – ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО_x000D_
ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “TOLERANS soothing moisturizing day cream, 55gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products