SIELO SELEN/160 таблети

896 ден 1,120 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

СЕЛЕН 50mcg/ 160 Таблети
Додаток кон исхраната

СОСТОЈКИ: во 1 таблета
Натриум Селенит (50mcg. Чист Селен) 4,9mg.
ОСТАНАТИ КОМПОНЕНТИ: микрокристална целулоза, поливинилпиролидон
Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини
СОСТАВ: Натриум Селенит, микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.
НАМЕНА: Го помага имуниот систем. Одржува добра состојба на косата и ноктите.
НАЧИН НА УПОТРЕБА: по 1 (една) таблета дневно.
Предупредувања:
Да не се зголемува препорачаната дневна доза! Да се чува од деца! Производот е додаток кон исхраната, не е лек! Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!
УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ: Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “SIELO SELEN/160 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products