SIELO CINK/160 таблети

328 ден 410 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

СЕЛЕН 160 таблети
Додаток во исхраната
Состојки: во 1 таблета Цинк цитрат (10 мг. Чист цинк) 31,15 мг
Други компоненти: микрокристална целулоза Антилеплива компонента: соли на магнезиум на масни киселини
Состав: цинк цитрат, микрокристална целулоза, магнезиумски соли на масни киселини.
Цел: Придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем. Го намалува чувството на замор и исцрпеност. Му помага на телото при ментален и физички напор.
Начин на употреба: 1 (една) таблета на ден после јадење.
Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца! Производот е додаток во исхраната, а не лек. Не е замена за разновидна храна. Не користете по истекот на рокот наведен на пакувањето! Не земајте ако сте алергични на некоја од состојките. Бремените жени и доилките треба да се консултираат со својот лекар!
УСЛОВИ ЗА ЧУВАЕ: Да се чува на суво место, далеку од топлина и сончева светлина!

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “SIELO CINK/160 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products