Seta Tiziano Bonini еспресо 100% Arabica 10 парчиња

Категорија: SKU: 104105

149 ден

(0 reviews)

Опис

100% Арабика со потекло од Јамајка. Кралот на сите еспреса, со потекло од Јамајка. Важи за најесклузивно еспресо на планетава. Пред да се печени, зрната се транспортираат во мали дрвени буриња.

Кремата е со светло карамела боја. Се чуствуваат посебни цитрусни ноти обогатени со ноти на бадем.

Made in Italy.🇮🇹

Компатибилно со сите Долче Густо кафемати.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Seta Tiziano Bonini еспресо 100% Arabica 10 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products