RILASTIL ACNESTIL PB гел 30ml

Категории: , SKU: RLSTL-29

900 ден

999 на залиха

Опис

Acnestil Pb Rilastil® – смирувачки гел за нормализирање на себум

Гел со лесна текстура формулиран со пред и постбиотици со ребалансирачко дејство.

Ѝ дава оптимална удобност на кожата преку смирувачко и против црвенило дејство, ја нормализира лојната секреција и ја враќа нејзината физиолошка хидратација.

ДЕЈСТВО ЗА СЛЕКОВУВАЊЕ И ОТУШУВАЊЕ 0% АЛКОХОЛ БЕЗ МАСЛА Со пред и пост биотици во иновативно и ексклузивно здружение. PB Гелот има ребалансирачко, навлажнувачко и смирувачко дејство на кожата на лицето.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ Нанесете наутро и навечер на исчистено и суво лице.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА Надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очи; по потреба измијте ги со вода. Чувајте го затворено подалеку од топлина.

СОСТОЈКИ Аква (вода) • пентилен гликол • глицерин • ектоин • алфа-глукан олигосахарид • прав Chondrus crispus (карагенан) • фермент од лактобацил • хидролизиран квасец Протеини • Бутилен гликол • Хидроксиетилцелулоза • Манитол • Ксантанска гума • Млечна киселина • Натриум бензоат • Калиум сорбат.

Списокот на состојки може да претрпи промени, го покануваме потрошувачот да се повика на пакувањето на производот за најобновената листа на состојки.

ДЕРМАТОЛОШКА БЕЗБЕДНОСТ 0% парфеми, алкохол, бои и деривати на пченица Некомедоген Хипоалергично Клинички тестирано Тестирано за никел, кобалт, хром, паладиум и жива

ФОРМАТ Шише од 30 ml.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products