PICO MULTIVIT/12 ml капки

340 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

PICO мултивит ги задоволува зголемените потреби на телото за витамини и го заменува нивното отсуство во исхраната.Пико мултивит ги задоволува зголемените потреби на телото за витамини и го заменува нивното отсуство во исхраната. Капките се даваат кај деца во следните случаи:

Намален апетит
Зголемен замор кај децата од училишна возраст
Заостанат раст
Како додаток при лекување со антибиотици
Како витамински додаток, особено во зима и во пролет

Дозирање

Капките може да се земаат како такви или да се промешаат со вода или друга течност.

0 – 1 година – 1 капка/кг/ден
1 – 3 години – 12 капки/ден
4 -6 години – 15 капки/ден

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “PICO MULTIVIT/12 ml капки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products