NL L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions

Категорија: SKU: DMTZ-100

990 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Л-КАРНИТИН 3000 е препарат кој содржи течна формула за Л-карнитин. Оваа состојка е неопходна за метаболизмот на липидите, овозможувајќи ефикасен транспорт и согорување на масни киселини во мобилните енергетски центри. Високото ниво на Л-карнитин е особено корисно за спортистите и оние кои имаат намера да изгубат тежина. Л-КАРНИТИН 3000 ги подобрува енергетските процеси за време на долгорочен физички напор и помага во согорување на вишокот масно ткиво.

Земете единечна порција на производот – 12,5 ml еднаш на ден, најдобро 30 мин. пред оброк или тренинг. Протресете го пред употреба.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “NL L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products