NL Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tableti

Категорија: SKU: DMTZ-12

980 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Нутритивни информации:
Во 1 капсула има 1000 mg Ацетил Л-Карнитин

Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво и ладно место. Затворете добро по употреба.

Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “NL Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tableti”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products