NL 30% PROTEIN PLUS – cokolado

Категорија: SKU: DMTZ-7

107 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Почастете ги мускулите по интензивен тренинг или нахранете го вашето тело со екстра порција протеин. Овој продукт не само што го потикнува растот на мускулите туку и помага при одржување на мускулната маса. The 30% Protein Plus bar е богат со високо квалитетен протеин и има одличен вкус.

СОСТОЈКИ
Казеин калциум (млеко) (22%), бело чоколадо (18%) [шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ароматизирање], сируп од олигофруктоза, сируп од инвертен шеќер, сируп од фруктоза, протеин од сурутка (млеко) (8%), обезмастено млеко во прав, соја протеин, ароми, емулгатор (соја лецитин).

Може да содржи: кикирики, лешници, бадеми, глутен.

Препорачана употреба
– 1 бар дневно.
– Како дел од балансирана и здрава исхрана.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “NL 30% PROTEIN PLUS – cokolado”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products