NL 100% Whey 100 900 gr

Категорија: SKU: DMTZ-4

1,399 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

ВЕЈ 100 содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е
nидеален извор на целосно вредни животински протеин. ВЕЈ 100е
збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото
да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин.
ВЕЈ 100брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините
nпомагаат да се зголеми нивото на мускулна масаПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот
30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или
блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции
дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората
во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не
вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци
третата пред спиење.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “NL 100% Whey 100 900 gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products