Nemaya Carraro Artisan Specialty 1kg зрно

Категорија: SKU: 98648

790 ден

(0 reviews)

Опис

Супер ексклузивна серија на Carraro 1927 произведена во соработка со сопствениците на фармите за кафе. Квалитетот на кафето се прати од самата плантажа, па се до пакување на истото. Фармерите се платени неколку кратно повеќе по системот UTZ и нивниот вложен труд е награден.

Годишните количини зависат од капацитетот на фармата и се доста ограничени. Зрното се пече на многу бавен начин за да се задржат сите ароми. Дефинитивно нова димензија на самото еспресо, што мора да ја вкусите.

Creamy, rich coffee with a bold, full body is made using the finest Robusta beans together with sophisticated Arabica beans, which are roasted one by one separately at a low temperature.

Дополнителни информации

Тежина 1 kg

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Nemaya Carraro Artisan Specialty 1kg зрно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products