MOLLERS TOTAL OMEGA 3 14капсули + 14таблети

540 ден

999 на залиха

Опис

Möller’s Total е богат додаток во исхраната кој содржи оптимална комбинација на природни омега-3 масни киселини од рибино масло, како и многу клучни витамини, минерали и антиоксиданси, збогатени со екстракт од женшен.

Möller’s Total природно ви помага да ја вратите енергијата и виталноста.

Практично спакуван, означени со денот во неделата – капсулата омега-3 рибино масло богата со DHA и EPA и мултивитаминската таблета – е многу поедноставно да запомните да ги земате вашите дневни додатоци.

Овие хранливи материи се клучни за добро функционирање на телото и помагаат во одржување на добро општо здравје. Уникатниот состав на состојки е дизајниран од скандинавски специјалисти.

Тоа е совршена формула за луѓе кои водат активен и интензивен начин на живот, кои се погодени со високо ниво на стрес или чувствуваат физички и психички замор.

Möller’s Total содржи есенцијални омега-3 масни киселини EPA и DHA, кои го поддржуваат нормалното функционирање на срцето*. Додека DHA исто така ја одржува функцијата на мозокот и очите**.

Мултивитаминската таблета содржи голем број витамини и минерали, вклучувајќи витамини А, Д, Ц, Б6, Б12 и селен, кои поддржуваат здрав, нормален имунолошки систем.

Магнезиум, железо, ниацин, рибофлавин, витамин Б6 и Б12 придонесуваат за намалување на замор и замор. Селенот, витамините Ц и Е помагаат во заштитата на телесните клетки од оксидативен стрес.

Витаминот Д поддржува одржување на нормални коски и заби.

Екстрактот од женшен со врвен квалитет е стандардизиран со висока содржина на активни состојки – 8% женсенозиди. Женшенот, познат и како „корен на животот“, е природна зајакнувачка состојка и е познат во Азија повеќе од 1000 години. Заживувачката активност на женшен е добро документирана во научните истражувања.

Обликот на бадем го олеснува голтањето на таблетката. Обликот е дизајниран во соработка со Данскиот технолошки институт и е документиран во најновите научни истражувања.

Производот не може да се користи како замена за урамнотежена исхрана. Урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот се неопходни за правилно функционирање на вашето тело.

*Поволно дејство се постигнува со дневна потрошувачка од 250 mg EPA и DHA.

**Поволно дејство се постигнува со дневна потрошувачка од 250 mg DHA. **Поволно дејство се постигнува со дневна потрошувачка од 250 mg DHA.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products