Moka Pot Кафемат Blue Nåmad Classica 3

Категорија: SKU: 98700

790 ден

(0 reviews)

Опис

Рачно изработен Moka Pot кафемат за до 3 мока еспреса, од Италијанскиот експерт за преносни кафемати https://www.bluenaamad.coffee/

Предности:

-Мобилност, може да го понесете било каде, не е потребна електрична енергија да се приготви вкусно мока еспресо. Иделано за секоја викендица, за пат, канцеларија..Може да користите плинско, рерна, или приготвите еспресо на жар.

-Флексибилност и економичност, корисите мелено еспресо по ваш избор. Цена на Италијанско мелено еспресо во 7грама за 250 грама веќе од 129 денари, доволно за 35 еспреса.

-Издржливост, буквално невозможно е да се расипе.

-Може да приготвите до 3 еспреса одеднаш.

❌❌ не се препорачува миење во машина за садови или користење на абразивни средства за чистење.

❌ не смее да се користи ситно мелено кафе или турско. Ситното мелено кафе може да ја блокира вашата мока.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Moka Pot Кафемат Blue Nåmad Classica 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products