MODILAC 3 млечна формула за доенчиња 800g

Категорија: SKU: MDLC-5

1,185 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Повеќе од 35 години, дизајниравме формули за доенчиња на врвно истражување за исхраната за да бидат што е можно поблиску до мајчиното млеко. Покрај разновидна исхрана, Modilac Doucéa 3 ги задоволува нутритивните потреби на вашето бебе од 12 месеци па натаму.
1. Цинкот кој придонесува за нормален раст
2. витамини Витамини А, Ц и Д* кои придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем.
3. fer Железо, 24 пати повеќе отколку во кравјото млеко, за да придонесе за нормален когнитивен развој
4. Есенцијални масни киселини, вклучувајќи алфа-линоленска киселина (Омега 3) која придонесува за развој на мозокот
Содржина на протеини прилагодена да ги земе предвид другите компоненти на исхраната

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MODILAC 3 млечна формула за доенчиња 800g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products