MODILAC 1 млечна формула за доенчиња 800g

Категорија: SKU: MDLC-2

1,185 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Повеќе од 35 години, дизајниравме формули за доенчиња на најсовремените истражувања за исхраната за да бидат што е можно поблиску до мајчиното млеко.
Покрај прогресивно разновидна диета, Doucéa 1 ги задоволува специфичните нутритивни потреби на доенчиња на возраст од 0 до 06 месеци*. лактоферин Doucéa 2 е првото млеко во Франција кое содржи лактоферин.
За да биде што е можно поблиску до мајчиното млеко, Modilac Doucéa е првото млеко во Франција кое содржи лактоферин. Благодарение на нашата врвна експертиза, успеавме да го извлечеме од кравјо млеко од француско потекло, притоа зачувувајќи ги неговите оригинални својства. Ова знаење ни овозможи да ја создадеме уникатната формула на млекото Doucéa, за млеко за доенчиња кое е сѐ поблиску до мајчиното млеко.
Лактоферинот е протеин природно присутен во големи количини во мајчиното млеко. витамини Витамини А, Ц и Д* кои придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем. dha DHA*, есенцијална масна киселина од семејството Омега 3.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MODILAC 1 млечна формула за доенчиња 800g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products