MAXMEDICA VITAMIN C 500 /10 таблети

29 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Витаминот Ц многу успешно се користи во лекување и ублажување на разни болести, пред се, разни инфекции, повреди и слично.

Витаминот Ц може да биде важен во третманот на астма, како и во спречување на развој на кардиоваскуларни заболувања. Забрзува заздравување на раните и штити од разни загадувачи (вклучувајќи чад од цигари).

Овој витамин, исто така, игра важна улога во третманот на дијабетес. Неговата улога не се рефлектира во директната превенција или ублажување на болеста, туку во третманот на придружните негативни појави, кои се јавуваат како резултат на дијабетес. Овие феномени се заболување на непцата, бавно заздравување на раните, брзо стареење на кожата.

ИНДИКАЦИИ
Имунитет
Помага при астма и алергии
Антиканцерогена функција
Срцева болест
Дијабетес тип II
Третман на зависност

Употреба
Возрасни – 2 таблети дневно

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA VITAMIN C 500 /10 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products