MAXMEDICA ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ + ВИТАМИН Ц /30 капсули

233 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Кога се порепрачува употребува на капсулите Јаболков Оцет + Витамин Ц од MaxMedica?

Се препорачува употреба на капсулите Јаболков оцет + Ц:

Кај лица на редуктивни диети
За забрзување на метаболизмот
За регулирање на нивото на мастите во крвта
Со цел да се изврши детоксикација на организмот
За намалување на заморот и исцрпеноста
За нормално функционирање на имунолошкиот систем
Се препорачува земање на 1 капсула, 3 пати дневно.

За што е наменет MaxMedica Јаболков оцет + Ц?

Капсулите ја помагаат работата на органите за варење и детоксикацијата на организмот. Проблеми со крвните садови, таложење на маснотии, холестерол, самодоверба, замор… ако не реагираме на време, дури и навидум лесните симптоми можат да се влошат и да доведат до посериозни компликации.

Јаболковиот оцет + Ц ќе ви помогне да ја вратите енергијата ако сте анемични бидејќи го надоместува железото, што подобро се користи во присуство на витамин Ц, а го намалува и крвниот притисок.

Содржи и природни бои (флавоноиди) што се антиоксиданти и го намалуваат оксидативниот стрес, што значи дека ве штити од кардиоваскуларни и малигни заболувања. Јаболковиот оцет е и природен согорувач на маснотии и затоа помага и во регулирање на телесната тежина.

Широкиот спектар на ефекти на јаболков оцет врз телото вклучува, меѓу другото:

подобрување на работата на дигестивниот тракт
антисептичко дејство
стимулација на метаболизамот
позитивни ефекти врз скелетот, кардиоваскуларниот и имунолошкиот систем
ублажување на симптомите на стрес и намалување на напнатоста
Јаболковиот оцет е богат со олигоминерали, особено железо, заедно со витамин Ц, му ги обезбедува на организмот потребните минерали за правилно ензимско-хормонално работење и функционирање на имунолошкиот систем.

Пакување: 30 капсули

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ + ВИТАМИН Ц /30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products