MAXMEDICA ЦИНК/50 таблети

230 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Помага во зајакнување на имунитетот и го одржува квалитетот на видот,кожата и ноктите.

Цинкот е антиоксидант кој е многу важен за функционирање на имунолошскиот систем и игра важна улога во градењето на протеините. Затоа е неопходен во бројни физички процеси како сто се координација на хормоните и нервниот систем.

Со оглед на тоа дека цинкот влегува во состав на преку 70 различни ензимски системи во организмот и е посебно значаен за синтеза на ДНК И РНК како и за раст, делба и созревање на клетките, се смета дека е еден од најважните состојки за долговечен и квалитетен живот.

MaxMedica Цинк – Zn содржи 15мг цинк што претставува идеална доза за секој ден.

Важно за пушачи – цинкот е борец против кадмиумот, кој е познат како еден од предизвикувачите на рак на белите дробови и простатата, а е присутен во цигарите.

Се препорачува употреба на Цинк – Zn таблетите како помош при одржување на :

Правилна функција на имунолошкиот систем
Когнитивни функции (памтење,концентрација и др.)
Нормална синтеза на протеини
Здрави коски, кожа, коса и нокти
Добар вид
Нормална плодност и репродукција

Начин на употреба: Се препорачува 1 таблета на ден, со оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ЦИНК/50 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products